WordPress İçin Google SiteKit Eklentisi Yayınlandı

WordPress İçin Google SiteKit Eklentisi Yayınlandı

Google SiteKit Eklentisi
Hemen hemen çoğu webmaster sitesini WordPress tabanlı kullanmaktadır. WordPress tercih edilmesinin en büyük sebebi de kullanım kolaylığı! Aynı zamanda diğer en büyük sebep ise WordPress’in kendisine ait binlerce kullanışlı, kodlama gerektirmeden siteye özellik ekleyen ve çoğu da ücretsiz olan tema/eklenti marketinin olmasıdır.

Hal böyle olunca birçok büyük firma da WordPress için özel eklenti ve temalar geliştirmektedir. Bunlardan bir tanesi de Google!

Google dün yani Perşembe günü yayımladığı SiteKit eklentisi ileWordpress kullanıcılarının, Google uygulamalarında tek tek dolaşıp sitelerini analiz etmek yerine bir çok uygulamasından kolaylıkla verileri çekebileceği SiteKit eklentisi geliştirdi ve kullanıma sundu.

SiteKit Nedir?

SiteKit Eklentisi, kullanıcıların WordPress gösterge panolarında fikir sahibi olmak için Google hizmetlerini kurmalarını ve yapılandırmalarını sağlayan bir WordPress eklentisidir.

Kullanıcılar bu eklenti sayesinde Google Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, AdSense’in istatistiklerini tek bir yerde görebilirler.

Bu bir eklenti olduğundan, kaynak kodu düzenlemesi gerektirmez. Site sahipleri ayrıca çoklu kullanıcısı olan web sitelerinde kullanıcılarına da roller atayabilir ve bireysel izinler verebilirler.

Şirket, bu yılın başlarında geliştirici ön izlemesinde Site Kit’i piyasaya sürdü ve binlerce geliştiricinin bu eklentiyi yükleyip kullandıklarını söylüyorlar.

SiteKit Panosunda Neleri Görebilirsiniz?

Google, WordPress İçin SiteKit Eklentisini Yayınladı
Site Kitindeki ana gösterge panosu, kullanıcıların Google hizmetlerinden gelen ölçümleri görmelerini sağlar.

Görselde gösterilen, önemli değişikliklerin ve kullanıcıların sitenizi nasıl buldukları hakkında üst düzey bir görünüm sağlayan ana gösterge panosu vardır.

Bireysel sayfa raporları, belirli içeriğin nasıl performans gösterdiğini gösterir.

“Sayfa yükleme süresinin, hemen çıkma oranını etkileyip etkilemediğini görmek için PageSpeed ​​Insights ve Analytics’i etkinleştirmek gibi şeyler de yapabilirsiniz. Ayrıca Adsense gelirlerinizi de görebileceğiniz bu eklenti bir çok Google uygulamasını bir araya getirmiş durumdadır.

SiteKit Eklentisini Neden Kullanmalıyız?

Google uygulamaları arasında tek tek dolaşıp verilerinizi kontrol etme zorluğuna katlanmadan, WordPress paneli üzerinden tek bir yerde görmenizi, zaman kaybı yaşamamanızı, tarayıcınızda fazla sekme açmamanızı sayladığı için hızlı bir araç olarak kullanabilirsiniz.

SiteKit Eklentisi Ücretsiz İndir veya WordPress Eklenti marketinden ücretsiz olarak kur.

WordPress Siteniz İçin Tema/Eklenti Alışveriş Sitemizi de İncelemek İster Misiniz?

https://shop.ozelmedyam.com

0 yorum “WordPress İçin Google SiteKit Eklentisi Yayınlandı→ ekleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir