SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler

SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler

Rakiplerinizi geçmeyi düşündüğünüzde, büyük olasılıkla onları gelir, müşteri sayısı veya satılan birimler açısından geçmeyi düşünebilirsiniz. Ancak, rakiplerinizi iş dünyasının her alanında yenmek için önce SEO kullanarak rakipleri nasıl yeneceğinizi öğrenmelisiniz. SEO Stratejileri ile rakiplerinizi geride bırakmayı, e-ticaret siteleri için satışları arttırmayı, SEO Hizmeti alarak da zirveyi hedefleyebilirsiniz.

Dijital pazarlama, SEO veya arama motoru optimizasyonu konusunda yeniyseniz, rakiplerinizi çevrimiçi olarak geride bırakmak için en etkili stratejileri okuyorsunuz.

SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler
SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler

Peki SEO, rakiplerinizi geride bırakmanıza nasıl olanak tanır?

Bu yazıda rakiplerinizi SEO stratejileri ile nasıl yeneceğinizi konuşacağız. Eğer Google’da “rakiplerimi SEO ile nasıl yenirim” diye arama yapacaksanız bu yazı tam da size göre… SEO, rakiplerinizi birçok yönden yenmenize yardımcı olan bir dijital pazarlama stratejisidir – ancak SEO’nun en önemli yararı, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) rakipleri yenmektir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Kitleniz, Google’da ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aradığında, Google onlara uzun bir sonuç listesi sunar – kitlenize aralarından seçim yapabilecekleri birçok seçenek sunar.

Sonuçların başında rakiplerin üzerinde göründüğünüzde, daha fazla kişi sizi bulabilir ve sizinle iletişim kurabilir – ve sonuçta daha fazla gelir elde edersiniz.

Bunu Biliyor Muydunuz?

İlk 5. sırada çıkan sitelere tıklanma oranı %68’dir.

Sıralamanız Google’da ara sıra değişebilir bunun sebebi de Google Algoristamasının değişmesinden dolayıdır.

SEO, web sitenizin arama motorlarında ve zaman içinde üst sıralarda yer almasına yardımcı olan çok çeşitli teknikleri bir araya getirir, hatta rakiplerinizi daha iyi anlar.

Hala SEO ile rakipleri nasıl geride bırakacağınızı merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

SEO İle Rakiplerinizi Nasıl Yenersiniz?

Artık web sitenizin sıralamasının önemini biliyorsunuz şimdi belirli rakip SEO stratejileri hakkında konuşma zamanı.

SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler
SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler

1- SEO Rakip Analizi Yapın

SEO ile rakiplerinizi geride bırakmak istiyorsanız , saldırı planınızı tam olarak belirlemek için stratejilerini araştırarak bir SEO rakip analizi yapmanız gerekir .

Onları arama sonuçlarının en üstünde gösteren farklı bir SEO stratejisi veya tamamen farklı bir dijital pazarlama stratejisi olsun, çevrimiçi yaptıklarını takip etmenin, yolunuzu bulmada yardımcı olabilir.

Web sitelerine, oluşturdukları içeriğe ve içeriğinde hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerine dikkat edin.

Asla başkasının içeriğinin veya stratejisinin karbon kopyasını oluşturmamalısınız, ancak kendinize bir yol haritası çıkarabilirsiniz.

SEO rakip analizinizden elde ettiğiniz bilgiler, aramada onları yenmenize yardımcı olacak önemli bilgiler bulmanıza yardımcı olabilir.

SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler
SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler

2- Ziyaretçilerinizin İstediği İçerikleri Üretin

İçerik muhtemelen SEO stratejinizin en önemli parçasıdır. SEO kampanyanızın amacı, web sitenize gelen trafiği artırmak! Eğer ziyaretçilerinizi çekmek için içeriğiniz yoksa, kaybedilen bir oyundasınızdır.

Yalnızca güçlü içerik oluşturmamalı, sık sık oluşturmalısınız. Google, web sitelerinin blog gönderileri gibi düzenli bir yeni içerik akışı sağladığında bunu sever. Kısaca güncel olun!

Blog oluşturma, hedef kitlenize yeni ve taze içerik sağlamanın yanı sıra, bloglar düzenli olarak yayınlandığında, yüksek miktarda anahtar kelime hedeflemenin harika bir yoludur.

Ayrıca, ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili içerik oluşturmaktan da yararlanabilirsiniz.

Oluşturduğunuz içeriğin en yüksek getiriyi almaya karar verdiğiniz anahtar kelimelere dayanması gerektiğini unutmayın. Örneğin, uzun kuyruklu bir anahtar kelimenin vasat bir arama hacmine sahip olduğunu, ancak rekabetin düşük olduğunu fark ederseniz, söz konusu anahtar kelimeye odaklanan bir içerik yazmak faydalı olacaktır.

Sırf uzun kuyruklu bir anahtar kelimeyi bir içerik parçasında hedeflemeniz, kısa kuyruktaki benzerini de hedefleyemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Örneğin, tezgah satıyorsanız ve uzun kuyruk anahtar kelimeniz “eğimli kenarlı gri mermer tezgah” ise, aynı sayfada “mermer tezgah” ve “gri tezgah” gibi anahtar kelimeleri hala hedefleyebilirsiniz.

Ana hedef, hedef kitlenizin ilgilendiği konuları kapsayan bir içerik oluşturmaktır ve yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelerle bu konular hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler
SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler

3- Site İçi Bağlantılar İçin Güçlü Bir Profil Oluşturun

Dahili bağlantı, en iyi SEO stratejilerinden biridir, çünkü esasen web sitenizde bir örümcek ağı oluşturur.

Bir site ziyaretçisi sayfalarınızdan birine girdiğinde, bu ziyaretçiyi uzun süre sitenizde tutmak sizin için bir fırsattır. Sitenizde daha fazla zaman geçirmesi ziyaretçilerin markanız ve ürünleriniz hakkında daha fazla şey öğrenmesine neden olabileceği ve hatta dönüşümleri teşvik edebileceği için bu büyük bir fırsattır.

Bununla birlikte, kullanıcıları sitenizde daha uzun süre tutmak için, sitenizdeki diğer sayfalara içeriğinizden bağlantı vermeniz gerekir.

Örneğin, mutfağınız için doğru tezgahı nasıl seçeceğinizden bahseden bir sayfa oluşturdunuz, içerik boyunca farklı tezgahlara da bağlantılar yerleştirebilirsiniz. Bu, kullanıcıları sitenizde sayfadan sayfaya sıçramakla kalmaz, aynı zamanda ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olur.

Kullanıcılar için olumlu bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya ek olarak, güçlü bir iç bağlantı profili oluşturmak da Google’ın yeni sayfaları daha kolay bulmasına yardımcı olur. Google, sayfalarınızı ne kadar çabuk bulur, ne kadar erken sıralarsa, o kadar çabuk trafik ve satışta bir artış göreceksiniz.

SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler
SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler

4- Yüksek Değerli Anahtar Kelime Araştırması Yapın

SEO ile rakiplerinizi yenmek istiyorsanız, en önemli adımlardan biri sektörünüz için anahtar kelime araştırması yapmaktır.

Anahtar kelime araştırması, ideal hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayan pek çok hedefleme seçeneğinin kapısını açar; bu, daha fazla web sitesi trafiği, daha fazla satış ve daha yüksek gelir için çok önemlidir.

Anahtar kelime araştırması yaptığınızda, kitlenizin Google’da ne tür terimler aradığı hakkında bir fikir edinirsiniz – ve ne aradıklarını anladığınızda, içeriğinizle bu terimleri karşılayabilirsiniz.

Bonus ipucu: Google, belirli arama sorgularıyla en iyi eşleşen sonuçları sunar – ve anahtar kelimeler, sayfa konularınız hakkında önemli bilgiler sağlar, böylece içeriğiniz alakalı sonuçlarda görünür. Bu, sıralama için Google, anahtar kelimelere önemli ağırlık verir.

Feragatname: Google sıralamanıza zarar verebilecek anahtar kelime öğelerinin bulunmadığından emin olun .

Anahtar kelimeler açısından, hem uzun kuyruklu hem de kısa kuyruklu anahtar kelimeleri dikkate almak önemlidir.

  • Uzun kuyruk anahtar kelimeler: Uzun kuyruk anahtar kelimeler , genellikle daha az arama trafiği, ancak daha yüksek değeri olan ayrıntılı ifadelerdir. Kullanıcılar belirli bir uzun kuyruklu anahtar kelimeyi hedefleyen bir sayfaya tıkladığında, muhtemelen ne aradığını zaten bilirler. Kısaca Niche denen sitelerde kullanılan sistemdir.
  • Kısa kuyruk anahtar kelimeler: Kısa kuyruk anahtar kelimeler kısa ve genel olan anahtar kelimelerdir. Bu anahtar kelimeler genellikle çok yüksek arama hacmi alır ve en üst sıralarda yer almak zordur. Ayrıca, site ziyaretçileri büyük olasılıkla dönüştürmeye hazır olmadığından nitelikli web sitesi trafiği oluşturmazlar – yalnızca daha fazla bilgi edinmekle ilgilenirler.

En iyi sonuçları elde etmek için içeriğinizdeki kısa ve uzun kuyruk anahtar kelimelerin bir karışımını hedeflemelisiniz.

Tüm Bu Süreci Sizin İçin Bizim Yönetmemizi İster Misiniz? Hemen Başvurun Size Özel İndirimleri de Kaçırmayın!!!

BİZE ULAŞ sayfasından veya 0506 139 97 90 Numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Özel Medyam Web Hizmetleri

0 yorum “SEO ile Rakiplerinizi Geride Bırakma Stratejileri | %100 Etkili Stratejiler→ ekleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir