Google Adsense Nedir?

123

 Google Adsense nedir sorusunun cevabı, Google Adsense, internet sitenize eklediğiniz Adsense reklamlarına tıklama başı para veren bir sistemdir. Bu yüzden web sitesi sahiplerinin her zaman reklam için ilk tercihi Adsense olmuştur. Şu ana dek 2 milyondan fazla Adsense kullanıcı var ve bu sayı her geçen gün büyüyor.

 Kimilerine göre Google Adsense onayı almak kabus gibi bir süreçtir, kimileri ise gerekli bilgi ve birikimlerini yansıtarak kolayca Adsense sahibi olabilirler. Google Adsense’e başvurmadan önce yapmanız gerekenler adlı konumuzda, Adsense’e başvurmadan yapmanız gereken hazırlıklardan bahsettik. Şimdi bütün bu hazırlıkları yaptığınızı farz ediyor ve Google Adsense’e Nasıl Başvurulur adlı makalemize başlıyoruz.

 İlk olarak bir Gmail hesabınızın olması gerek. Hemen hızlıca bir Gmail hesabı açın. Ardından Google’ın Adsense sayfasına gidin. Google Adsense sayfasına giriş yapın. Şimdi burada karşınıza “Şimdi Koydolun” seçeneği çıkacak. Bu butona tıkladıktan sonra karşımıza şöyle bir ekran gelecek.

 Bu gerekli alanlarıda doldurduktan sonra tarafınıza bir kod verilecek. Peki Adsense kodu nereye eklenir? sorusunu duyar gibiyiz. Bu kodu sayfanızın <body> – </body> etiketlerinin arasına yapıştırmanız gerek.

 WordPress kullanıcılar header.php dosyasınad </body> etiketinden hemen bir önceki satıra bu kodu ekleyebilirler. Kodu sayfanıza ekledikten sonra “Kodu doğru bir şekilde yerleştirdim” seçeneğine tıklayın ve artık sonucun gelmesini bekleyin. Adsense başvuru sonucu genellikle 1-3 gün içerisinde tarafınıza mail olarak cevap geliyor. Ancak yoğunluk durumuna göre 3 haftaya kadar bekleme sürenizde olabilir.

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ziyaretiniz sırasında en iyi performansı sunabilmek ve hizmetlerimizi geliştirebilmemiz için bize web sitesinin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sağlaması açısından çerezler kullanıyoruz. Browser ayarlarınızı değiştirmeden web sitemizi kullanmaya devam etmeniz, çerez kullanımını kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. TAMAM Ayrıntılar