En Popüler WordPress Eklentileri

En Popüler Wordpress Eklentileri

Kurulduğundan bu yana 60 milyondan fazla insan tarafından indirilen WordPress, sunduğu kullanım kolaylığı ve anlaşılabilir arayüzü ile en çok tercih edilen içerik yönetim sistemidir. Özelleştirilebilir oluşu, arama botlarına uyum sağlaması, sahip olduğu pek çok tema ve eklenti seçenekleriyle pek çok avantajı bulunur.

Kolay bir şekilde web sitesi yapmanıza olanak sağlayan WordPress’te eklentileri doğru bir şekilde kullanırsanız siteniz oldukça başarılı olabilir ve müthiş bir trafiğe sahip olabilir. Özel Medyam olarak sitenize en uygun WordPress eklentilerini bulur ve ayarlamalarını en uygun şekilde yaparak, sitenizin başarılı olması için çalışırız.

En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Yoast SEO

Başarılı bir SEO için sağlam bir WordPress eklentisine ihtiyacınız vardır. Sitenizin arama motoru optimizasyonunu her açıdan geliştirmek için tasarlanan Yoast SEO, en çok kullanılan ve en bilinen WordPress eklentilerinin başında gelir. Yoast SEO, içeriğinizdeki kelime sayısını, anahtar kelime kullanımınızı, etiketleri, başlığın uzunluğunu, görsel alt başlığını ve XML site haritaları gibi özellikleri optimize eder ve sitenizin SEO’sunu geliştirir. Eklentinin Premium versiyonunda, link oluşturucusu, tekrar yönlendirme yöneticisi, sosyal ön incelemeler ve çoklu odak anahtar kelimeler gibi özellikleri bulunur.

Google Analytics

İnternet sitenizin trafiğini analiz etmek için sitenizin performansı hakkında detaylı bilgiler sunan Google Analytics, WordPress’in olmazsa olmaz eklentilerinden bir tanesidir. Google Analytics kodu ile sitenizi takip edebilirsiniz. Eklentide sayfanızla ilgili raporlar, ziyaretçilerin hangi zaman dilimlerinden nerelerden girdikleri, hangi sayfalarda ne kadar kaldıkları, günün hangi aralığında sitenizin trafik çektiğiniz, en çok tıklanan sayfalarınızı ve hangi anahtar kelimeleri yazarak sitenize ulaştıkları gibi pek çok veriyi görebilirsiniz.

Broken Link Checker

Oldukça önemli bir eklenti olan Broken Link Checker, sitenizde çalışmayan bağlantıları tespit etmek için kullanılır. Eklentinin otomatik tarama özelliği, çalışmayan ya da pasif bulunan sayfalara yönlendirilmiş linkleri bulur. Eklentiyi kullanarak çalışmayan linkleri iptal edebilir ya da kaldırabilirsiniz.

Wp Super Cache

İnternet sitenizin hızını artırabileceğiniz harika bir eklenti olan Super Cache, host özelliklerinize ulaşır ve sitenize eklenmesi gereken dosyaları, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan ekler.

Akismet

En bilinen WordPress eklentilerinden biri olan Akismet, spam yorumları engellemek için oluşturulmuştur. Spam yorumlardan bunalan WordPress kullanıcıları için harika bir eklenti olan Akismet ile sitenizde yalnızca gerçek yorumları görün.

Contact Form

Bir iletişim formu oluşturmaya yarayan Contact Form eklentisi, profesyonel görünümlü formlara sahip olmanızı sağlar. Contact Form eklentisi ile;

  • İletişim formuna profil resmi ekleyebilirsiniz,
  • İletişim formuna sosyal medya ikonları ekleyebilir ve link verebilirsiniz,
  • 4 farklı captcha modeli bulunur,
  • İletişim formunu kullanan kişiye otomatik olarak maille geri dönüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir