Doğal Taşların Faydaları ve E-ticaretteki Yeri

Doğal Taşların Faydaları ve E-ticaretteki Yeri

Doğal taşlar geçmiş yıllardan beri insanları cezbetmektedir, fakat insanları cezbetmesinin tek nedeni renkleri, göz alıcı güzelliği, parlaklığı veya maddi açıdan değeri değildir. Birçok uzmana göre bu doğal taşlar insanın ruh ve fiziksel sağlığını tedavi de fayda sağlıyor. Günümüzde de genellikle bunlar doğal taş kolye, doğal taş bileklik, doğal taş küpe gibi işlenmiş aksesuarlar olarak kullanılıyor.

Bu taşlar dünyanın pek çok yerinde bulunmakta ve insanların genellikle ruhsal açıdan sorunlarına iyi gelmektedir. Farklı bir deyişle bu doğal taşlar insanlara gerçekten şifa kaynağı olmaktadır. Peki hangi taş hangi sorunları tedavi de kullanılmaktadır? Bu sorunun cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Değerli Doğal Taşlar ve Sağladığı Faydalar

doğal taş ve takılar
Doğal Taşlar ve Takılar

1) Aytaşı: Bacak ve sırt ağrılarına aynı zamanda kramplara iyi gelir. Bilinçaltınızı netleştirir, konuşma yeteneği verir, duygu ve düşüncelerinizi rahat bir şekilde dışa vurmanızı sağlar.

2) Zebercet: Kalp, pankreas, dalak ve ciğerlerin üstünde olumlu etkileri bulunur. Beden-zihin arasındaki dengeyi sağlar.

3) Zümrüt: Bağışıklık ve sinir sistemi, kalp, ciğer aynı zamanda böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Bedeninizi ve ruhunuzu temizleyerek duygusal yönden dengeye kavuşturur. Samimiyet ve sadakatin sembolüdür. Kullanan kişinin yüksek iradeye sahip olmasını, karşısına çıkan zorlukları aşmasını sağlar. Cesaret ve kendine güven getirir.

4) Jasper: İç organları ve sindirim sistemini güçlendirir. Yüksek enerji verdiğinden, güçlü hissetmenizi sağlar. İnanç, sadakat, sevgi ve saygının simgesidir.

5) Topaz: Topaz Taşının bir diğer ismi de Sarı Yakut olarak bilinmektedir. Yine bu taşa verilen isimlerden biri de Aşk Taşı ismidir. Aşıkların arasındaki sürtüşmeleri giderir. Kişinin sanatsal yönlerini açığa çıkarır. Göz hastalıklarına iyi gelir.

6) Turkuvaz: Talih taşı olarak bilinen turkuazın, uzun yıllardır tansiyon ve kalp hastalarına iyi geldiği söyleniyor. Kaygıyı da telkin ettiği söylenen turkuaz kimi uzmanlara göre, kişinin kendisini daha iyi ifade etmesine de yardımcı oluyor.

7) Yeşim taşı: Böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan ateşi düşürmek için kullanılan yeşimin, akıl sağlığını korumaya da yardımcı olduğu söyleniyor. Ayrıca kadınların adet ağrılarına iyi geliyor.

8) Kuvars: Vücutta bulunan kötü enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmeye yarayan taş, kıskançlık, korku ve öfkeden koruduğu söylenir.

9) Ametist: En şifalı taşlar arasında kabul edilen ametist; stres, migren, iştahsızlık, göz ağrıları ve akciğer hastalıklarına karşı kullanılıyor. Bağışıklık sistemini de güçlendirdiği düşünülen ametist ayrıca alkol problemi olanlara da tavsiye ediliyor.

10) Azurit: Göz ağrılarına iyi gelen taş, uzun süre araba kullanan ya da bilgisayar başında çalışmaktan dolayı gözleri yorulanlar için çok iyidir.

11) Akik: Uğur ve bereket taşı akik, şifalı taş uzmanlarına göre, kan dolaşımını hızlandırıyor, hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel sağlığı korumaya yardımcı olmaktadır. Akik taşı aynı zamanda sağlıklı ve uzun bir ömrün de simgesidir.

12) İnci: İncinin onu taşıyan kişiye güç, huzur ve çalışma azmi verdiği düşünülüyor. İnci kötü duygularda korunmak amacıyla da kullanılıyor.

13) Mercan: Solunum açıcı etkisi olduğu söylenen mercanın aynı zamanda kişinin cazibesini arttırdığı da söyleniyor. Kimileri ise, sedef hastalığının tedavisinde kullanıyor.

14) Akuamarin: Beden ve zihin ilişkisini güçlendirdiği söylenen, akuamarin, denizciler tarafından uzun yıllar boyunca nazara karşı kullanılmış. Akuamarinin aynı zamanda düşüncenin berraklaşması ve yaratıcı gücün ortaya çıkmasında da büyük rolü vardır.

15) Kehribar: Diğer adı Amber olan Kehribar taşı, guatr, astım, alerji ve bronşite karşı iyi geldiği söyleniyor ayrıca amber, sindirim sistemini de düzenliyor. Amberin kötü talihe karşıda tılsım olarak kullanıldığı biliniyor.

Doğal Taşların E-Ticaretteki Yeri

Bu taşların bazıları kolay bir şekilde bulunsa da bazıları maalesef kolay bir şekilde bulunmuyor. Ayrıca bulunsa bile yanınızda taşımanız size ekstradan bir yük doğurabiliyor. Günümüzde doğal taş kolye veya doğal taş küpe olarak bu sayısız faydalarının bulunduğu taşlar online olarak işlenmiş ve şık bir biçimde satılmaktadır. E-ticaret sitelerinde bulabileceğiniz bu işlenmiş doğal taşlar aynı zamanda doğal taş bileklik veya doğal taş yüzük olarak da satışı yapılmaktadır. Hem işlenmiş bir biçimde alıp, aksesuar olarak kullanırken hem de bu taşların faydalarını görebilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan SEO Rakip Analizi Nasıl Yapılır? | 8 Adımda %100 Başarı Adlı Makalemizi Okumak İster Misiniz?

0 yorum “Doğal Taşların Faydaları ve E-ticaretteki Yeri→ ekleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir